הקדמה ללימוד הגיטרה, יכולת נגינה וביטוי מוזיקלי

בוא/י ללמוד גיטרה ותאוריה מוזיקלית קלה להבנה וליישום. ללמוד להתיך רעיונות מוזיקליים יחד עם טכניקת נגינה נוחה: אימון הנגינה נעזר בתרגילי זיכרון-שרירים ותנועת הגוף בקצב.

לאימון נגינה טובה על הגיטרה נשתמש בשירים האהובים עליך והמייצגים את טעמך האישי. לימוד ואימון לקראת יצירת גיטריסט/ית מעולה מכל מי שרוצה:

 

שיעורי גיטרה כאן יוצרים גיטריסטים המנגנים ושרים בביטחון מלא בעברית, באנגלית ובשפת המוזיקה הבינלאומית.

ניתן גם ללמוד בשיעורי ווידאו צ׳ט באינטרנט

שיעורי גיטרה אישיים וללא צורך לצאת מהבית ולבוא לתל אביב או לגבעתיים - פשוט נפגשים במקוון (אונליין - באינטרנט) על סקייפ או פייסבוק, או איזו פלטפורמה שנבחר ושתהיה הטובה ביותר לצורך השיעור. סביבה אקוסטית נעימה דרושה למפגשים מקוונים כאלו, מהבית או מהמשרד.


 

לנגן ולשיר בכל שפה

אימון נגינה על גיטרה ושירה ביחד, וזאת כדי להרגיש יותר ביטחון עם הימצאות בתוך חווייה מוזיקלית מתנגנת בנוחות ונועם. תנועת כל הגוף יחד עם נגינת המוזיקה על הגיטרה, שם טמון הסוד לנגינה בגיטרה ושירה גם יחד. זהו סוד נגינת הגיטרה הנכונה (ו/או כל כלי מוזיקלי וכולל גם שירה) - זוהי חוויית הצלילים במסגרות הקצב. נגן טוב מעביר את תחושת הקצב מהגוף אל תוך הגיטרה - ואז החוצה לסביבה המוזיקלית. 

אנחנו מנגנים מהגוף - דרך כלי הנגינה והקול - אל תוך חלל החווייה המוזיקלית.

אלתור מוזיקלי בנגינה עם הגיטרה ובכלל

אלתור על גיטרה הוא קומפוזיציה מוזיקלית בזמן אמיתי. יצירת מוזיקה בזמן נגינה על הגיטרה, תוך שימוש בצלילים אסטרטגיים ביחס לרקע ההרמוני והקצבי שברקע - כמו איור חופשי על רקע מסויים ובהתאמה הרמונית - זוהי יצירת מלודיה בזמן אמת.

יכולת זו מוקדשת גם לכתיבת מוזיקה וגם כדי לנגן קטעי הובלה אינסטרומנטליים בתוך השיר, כמו ה׳סולו גיטרה׳ הידוע לשימצה.

הידע הנלמד כדי לנגן סולו גיטרה, מעבר לטכניקות האלתור על הגיטרה, שנתאים יחד לסגנונך האישי, הוא של פירוק הרמוניות מסולמות מוזיקליים, דרך הארפג׳יואים שבתוכם, ועד לאקורדים מתוך הארפג׳יואים (שהם בסך הכל פירוק אקורדים לצלילים בודדים). כל אלו יחד מופיעים על רקע הליווי המוזיקלי לקצב הנגינה - כמו בנגינת הגיטרה ככלי לווי לשירה.

 

גיטריסטים וגיטריסטיות כאן יודעים להרכיב ולנגן את כל האקורדים מהר מאד. לומדים גם ללמוד שירים לבד ולאלתר עם הגיטרה בהתייחס אליהם בעזרת הסולמות והארפג׳יואים המתאימים לכל שיר.

 

כאן לומדים ליצור אווירה קונסוננטית של הרמוניה ליצירת מנגינות גיטרה נעימות בזמן אמת - לומדים כאן לאלתר מוזיקה.

 

ניהול שיחה בשפה מדוברת הוא שווה ערך לדיאלוג שבאלתור מוזיקלי:

פראזות מרכיבות משפטים וגם פראזות מוזיקליות מרכיבות מלודיות ומנגינות כשמאלתרים מוזיקה בנגינה נכונה על גיטרה. זה בסך הכל די קל ופתוח ליצירתיות. 

  • Facebook Basic Black
  • YouTube - Black Circle